  • KTR10EZPF11R5
KTR10EZPF11R5
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF11R5
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF11R5
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
KTR10EZPF11R5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 11.5Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4654
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF11R5
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11.5Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Working Voltage
    300V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%