  • KTR10EZPF1911
KTR10EZPF1911
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF1911
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF1911
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
KTR10EZPF1911
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 1.91kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16722
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF1911
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KTR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.91kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    300V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm