  • KTR10EZPF39R2
KTR10EZPF39R2
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF39R2
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF39R2
Datasheet:
KTR10EZPF39R2
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 39.2Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8748
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF39R2
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    39.2Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm