  • KV208-35B100R
KV208-35B100R
advertisement
Manufacturer No:
KV208-35B100R
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-KV208-35B100R
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 100Ohm,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KV208-35B100R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    KV
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    40 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Operating Temperature (Max)
    350°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    32mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Size Code
    3228
  • Rated Temperature
    70°C