  • LAN02KR5R6J
LAN02KR5R6J
advertisement
Manufacturer No:
LAN02KR5R6J
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LAN02KR5R6J
Package:
Axial
Datasheet:
LAN02KR5R6J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LAN02KR5R6J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    LA, N Type
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.142L 2.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    320mA
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    750mOhm Max
  • Max DC Current
    320mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.96MHz
  • Q Factor
    40
  • Diameter
    2.4mm