  • LB2518T100MV
LB2518T100MV
advertisement
Manufacturer No:
LB2518T100MV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LB2518T100MV
Package:
1007 (2518 Metric)
Datasheet:
LB2518T100MV
Description:
Quantity:
In Stock : 9641
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LB2518T100MV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1007 (2518 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LB
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    165mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    325mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Rated Current-Max
    0.165A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm