  • LD6805K/185H115
LD6805K/185H115
advertisement
Manufacturer No:
LD6805K/185H115
Manufacturer:
Nexperia
HK JDW NO:
554-LD6805K/185H115
Package:
Datasheet:
LD6805K/185H115
Description:
Fixed PMIC
Quantity:
In Stock : 9160
Step5Bar-code shipping tag
LD6805K/185H115
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    150mA
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    400mW
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    1.85V
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    250mV