  • LDS0705-3R3M-R
LDS0705-3R3M-R
advertisement
Manufacturer No:
LDS0705-3R3M-R
HK JDW NO:
255-LDS0705-3R3M-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LDS0705-3R3M-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LDS0705-3R3M-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LDS0705
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.19A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    13mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.62A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm