  • LEM2520T10NK
LEM2520T10NK
advertisement
Manufacturer No:
LEM2520T10NK
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
HK JDW NO:
782-LEM2520T10NK
Package:
1008
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LEM2520T10NK
  • Package / Case
    1008
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Series
    LEM2520
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Retangular
  • Inductance
    10 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    30mOhm
  • Rated Current-Max
    0.53A
  • Inductance-Nom (L)
    0.01 µH
  • Self Resonant Frequency
    2150MHz
  • Height
    1.8mm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2mm