  • LF2823NP-182
LF2823NP-182
advertisement
Manufacturer No:
LF2823NP-182
HK JDW NO:
738-LF2823NP-182
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
LF2823NP-182
Description:
CMC 1.8MH 2.6A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LF2823NP-182
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    LF
  • Size / Dimension
    1.122Lx1.122W 28.50mmx28.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Depth
    29.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    1.8 mH
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    72mOhm
  • Current Rating (Max)
    2.6A
  • Inductance @ Frequency
    1.8mH @ 1kHz
  • Height
    24.003mm