  • LGG2W331MELA50
LGG2W331MELA50
advertisement
Manufacturer No:
LGG2W331MELA50
HK JDW NO:
555-LGG2W331MELA50
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450volts 330uF 105c 25x50x10L/S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LGG2W331MELA50
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.15mA
  • Ripple Current
    1.2A
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.2A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.716A @ 50kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm