  • LGN2P681MELA35
LGN2P681MELA35
advertisement
Manufacturer No:
LGN2P681MELA35
HK JDW NO:
555-LGN2P681MELA35
Description:
LGN 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.78A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 74
Step5Bar-code shipping tag
LGN2P681MELA35
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    220V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.16mA
  • Ripple Current
    1.78A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.78A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.67A @ 50kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm