  • LGY2E271MELA
LGY2E271MELA
advertisement
Manufacturer No:
LGY2E271MELA
HK JDW NO:
555-LGY2E271MELA
Description:
270μF Capacitor 20% 1.1A 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
LGY2E271MELA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1.1A
  • Current - Leakage
    770μA
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm
  • Length
    30mm