  • LGY2G121MELZ
LGY2G121MELZ
advertisement
Manufacturer No:
LGY2G121MELZ
HK JDW NO:
555-LGY2G121MELZ
Description:
120μF Capacitor 20% 750mA 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
LGY2G121MELZ
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    750mA
  • Current - Leakage
    650μA
  • Diameter
    22mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    42.0116mm
  • Length
    40mm