  • LGY2V221MELA
LGY2V221MELA
advertisement
Manufacturer No:
LGY2V221MELA
HK JDW NO:
555-LGY2V221MELA
Description:
220μF Capacitor 20% 1A 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
LGY2V221MELA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    1A
  • Current - Leakage
    830μA
  • Diameter
    25mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    42.0116mm
  • Length
    40mm