  • LKG1V822MESCBK
LKG1V822MESCBK
advertisement
Manufacturer No:
LKG1V822MESCBK
HK JDW NO:
555-LKG1V822MESCBK
Description:
LKG 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.3A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
LKG1V822MESCBK
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    LKG
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Audio
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.6mA
  • Ripple Current
    3.3A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.3
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.3A @ 120Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.378 35.00mm