  • LL2012-FR18K
LL2012-FR18K
advertisement
Manufacturer No:
LL2012-FR18K
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-LL2012-FR18K
Package:
0805
Datasheet:
Description:
LL2012-FR18K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LL2012-FR18K
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    180 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.8Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    500MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Inductance-Nom (L)
    0.18 µH
  • Special Feature
    MULTILAYER
  • Height
    1.1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm