  • LLG2Z332MELC45
LLG2Z332MELC45
advertisement
Manufacturer No:
LLG2Z332MELC45
HK JDW NO:
555-LLG2Z332MELC45
Description:
LLG 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 5A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
LLG2Z332MELC45
  • Leakage Current
    2.31mA
  • Ripple Current
    5A
  • Tan Delta
    0.15
  • Ripple Current @ Low Frequency
    5A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    7.5A @ 50kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm
  • Length
    45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    180V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C