  • LQ104V1DG62
LQ104V1DG62
advertisement
Manufacturer No:
LQ104V1DG62
HK JDW NO:
733-LQ104V1DG62
Package:
Module
Datasheet:
LQ104V1DG62
Description:
SHARP LQ104V1DG62 TFT LCD, 10.4 ", 640 x 480, VGA, Landscape, RGB, 3.3V to 5V
Step5Bar-code shipping tag
LQ104V1DG62
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    580.144641g
  • Published
    2007
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Depth
    12.5mm
  • Interface
    Parallel, 18-Bit (RGB)
  • Response Time
    35 ms
  • Viewing Area
    211.20mm W x 158.40mm H
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    No
  • Dot Pixels
    640 x 480 (VGA)
  • Background Color
    White
  • Diagonal Screen Size
    10.4 264.16mm
  • Dot Pitch
    0.33mm Wx0.33mm H
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    480 pixel
  • Resolution (width)
    640 pixel
  • Diagonal Size
    10.4 in
  • Contrast Ratio
    600:1
  • Brightness
    450 cd/m^2
  • Viewing Area (width)
    211.2mm
  • Height
    179.4mm
  • Width
    246.5mm
  • Viewing Area (height)
    158.4mm