  • LQH32DN391K23L
LQH32DN391K23L
advertisement
Manufacturer No:
LQH32DN391K23L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH32DN391K23L
Package:
Datasheet:
LQH32DN391K23L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH32DN391K23L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    390 µH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    22.1Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.06A
  • Self Resonant Frequency
    5MHz