  • LQP03TN3N9C00D
LQP03TN3N9C00D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TN3N9C00D
HK JDW NO:
535-LQP03TN3N9C00D
Package:
Datasheet:
LQP03TN3N9C00D
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TN3N9C00D
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Packaging
    Tube
  • Tolerance
    5.128%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    350μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    170mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.9 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    170mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    13
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    13
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    450mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0039 µH
  • DC Current
    340mA