  • LQW18AN83NJ80D
LQW18AN83NJ80D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN83NJ80D
HK JDW NO:
535-LQW18AN83NJ80D
Datasheet:
LQW18AN83NJ80D
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN83NJ80D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    83nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    500mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.23GHz
  • Q @ Freq
    34 @ 150MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    34
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.55A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 150 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm