  • LQW2BHN8N2D01L
LQW2BHN8N2D01L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2BHN8N2D01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQW2BHN8N2D01L
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQW2BHN8N2D01L
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    ALUMINA
  • Tolerance
    6.098%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Inductance
    8.2 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    630mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.9GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    110mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0082 µH
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.5 NANO HENRY; Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    1.7mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.5mm