  • LQW2UAS47NG0CL
LQW2UAS47NG0CL
advertisement
Manufacturer No:
LQW2UAS47NG0CL
HK JDW NO:
535-LQW2UAS47NG0CL
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
LQW2UAS47NG0CL
Description:
Quantity:
In Stock : 1940
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
LQW2UAS47NG0CL
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    LQW2
  • Size / Dimension
    0.103Lx0.096W 2.62mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±2%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • Q @ Freq
    65 @ 350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Rated Current-Max
    1A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 350 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.080 2.03mm