  • LTA085C184F
LTA085C184F
advertisement
Manufacturer No:
LTA085C184F
HK JDW NO:
4669-LTA085C184F
Datasheet:
LTA085C184F
Description:
LCD 8.5INCH 800X480 WVGA TOUCH
Step5Bar-code shipping tag
LTA085C184F
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    46
  • Published
    2007
  • Interface
    Parallel, 18-Bit (RGB)
  • Viewing Area
    184.80mm W x 110.88mm H
  • Backlight
    CCFL
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    800 x 480 (WVGA)
  • Diagonal Screen Size
    8.5 215.90mm
  • Dot Pitch
    0.23mm Wx0.23mm H
  • Resolution (height)
    480 pixel
  • Diagonal Size
    8.5 in