  • LTC2919IDDB-3.3#TRPBF
LTC2919IDDB-3.3#TRPBF
advertisement
Manufacturer No:
LTC2919IDDB-3.3#TRPBF
HK JDW NO:
84-LTC2919IDDB-3.3#TRPBF
Package:
10-WFDFN Exposed Pad
Description:
3.3V 10 Terminals 10-Pin LTC2919 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 3850
Step5Bar-code shipping tag
LTC2919IDDB-3.3#TRPBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-WFDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multi-Voltage Supervisor
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    LTC2919
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N10
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.5V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.921V Adj Adj
  • Number of Voltages Monitored
    3
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.22mA
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    2mm