  • LTR50UZPJ152
LTR50UZPJ152
advertisement
Manufacturer No:
LTR50UZPJ152
HK JDW NO:
687-LTR50UZPJ152
Datasheet:
LTR50UZPJ152
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 1.5kOhm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14708
Step5Bar-code shipping tag
LTR50UZPJ152
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    1W
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm