  • LXY35VB22RM6X5LL
LXY35VB22RM6X5LL
advertisement
Manufacturer No:
LXY35VB22RM6X5LL
HK JDW NO:
856-LXY35VB22RM6X5LL
Description:
LXY 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 163mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
LXY35VB22RM6X5LL
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    163mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    750mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    65.2mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    163mA @ 100kHz
  • Diameter
    6mm
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%