  • LXZ35VB221M8X15LL
LXZ35VB221M8X15LL
advertisement
Manufacturer No:
LXZ35VB221M8X15LL
HK JDW NO:
856-LXZ35VB221M8X15LL
Description:
LXZ 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 730mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
LXZ35VB221M8X15LL
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    730mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    90mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    365mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    730mA @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm