  • M165-TY-24
M165-TY-24
advertisement
Manufacturer No:
M165-TY-24
HK JDW NO:
607-M165-TY-24
Step5Bar-code shipping tag
M165-TY-24
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2001
  • Series
    M16
  • Feature
    Oil Resistant
  • Type
    Incandescent
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Ingress Protection
    IP65
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Voltage
    28V
  • Current
    24mA
  • Contact Current Rating
    10mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    15.10mm Dia