  • M22L10-000-202
M22L10-000-202
advertisement
Manufacturer No:
M22L10-000-202
HK JDW NO:
184-M22L10-000-202
Package:
Datasheet:
M22L10-000-202
Description:
POT 2K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
M22L10-000-202
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Round - 0.874Dia x 0.728 H 22.20mmx18.50mm
  • Actuator Length
    0.906 23.00mm