  • M22L10-000-502
M22L10-000-502
advertisement
Manufacturer No:
M22L10-000-502
HK JDW NO:
184-M22L10-000-502
Package:
Datasheet:
M22L10-000-502
Description:
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Step5Bar-code shipping tag
M22L10-000-502
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Round - 0.874Dia x 0.728 H 22.20mmx18.50mm
  • Actuator Length
    0.906 23.00mm