  • M35C226M025BZSS
M35C226M025BZSS
advertisement
Manufacturer No:
M35C226M025BZSS
HK JDW NO:
866-M35C226M025BZSS
Datasheet:
M35C226M025BZSS
Description:
22μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 4.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (WET) 0.001mA Molded
Step5Bar-code shipping tag
M35C226M025BZSS
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    800mA
  • Height
    7.5mm
  • Length
    21.2mm