  • M550B687K030AA
M550B687K030AA
advertisement
Manufacturer No:
M550B687K030AA
HK JDW NO:
417-M550B687K030AA
Package:
M55 Module
Datasheet:
M550B687K030AA
Purchasing and Inquiry
M550B687K030AA Overview
A high standard of efficiency requires a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).With a capacitance of 680μF, it operates.An AC voltage of -55°C~105°C powers it.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 30V.Having a maximum height seated of 0.520 13.20mm°C, it makes it possible for a stable operation to take place.
M550B687K030AA Features
a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 30V
M550B687K030AA Applications
There are a lot of KEMET M550B687K030AA applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
M550B687K030AA
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.051Lx1.992W 52.10mmx50.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    0.520 13.20mm