  • M55342E11B20E0RTI
M55342E11B20E0RTI
advertisement
Manufacturer No:
M55342E11B20E0RTI
HK JDW NO:
873-M55342E11B20E0RTI
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
M55342E11B20E0RTI
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM0402 Series, Thin Film, 20kOhms, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342E11B20E0RTI
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM0402
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.025W 1.02mmx0.64mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    1.016mm