  • M55342K11B11D0RS3
M55342K11B11D0RS3
advertisement
Manufacturer No:
M55342K11B11D0RS3
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-M55342K11B11D0RS3
Step5Bar-code shipping tag
M55342K11B11D0RS3
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55342
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Working Voltage
    30V
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C