  • M64P473KB40
M64P473KB40
advertisement
Manufacturer No:
M64P473KB40
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-M64P473KB40
Package:
Datasheet:
M64P473KB40
Description:
Res Cermet Trimmer 47K Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 11 X 5.2mm) Pin Thru-Hole Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M64P473KB40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    47kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C