  • MA2506L12C-RSR
MA2506L12C-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MA2506L12C-RSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MA2506L12C-RSR
Package:
Datasheet:
MA2506L12C-RSR
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MA2506L12C-RSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.018lb 8.16g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Series
    MA2506
  • Size / Dimension
    Square - 25mm Lx25mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.050A
  • Approval Agency
    cUL, TUV, UL
  • RPM
    6500 RPM
  • Bearing Type
    1 Ball/1 Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    1.2 CFM (0.034m3/min)
  • Noise
    11.0 dB(A)
  • Voltage Range
    3V~6.5VDC
  • Static Pressure
    0.050 in H2O (12.4 Pa)