  • MASMCJ13AE3
MASMCJ13AE3
advertisement
Manufacturer No:
MASMCJ13AE3
HK JDW NO:
523-MASMCJ13AE3
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MASMCJ13AE3
Step5Bar-code shipping tag
MASMCJ13AE3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    DUAL
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    21.5V
  • Peak Pulse Current
    69.7A
  • Reverse Standoff Voltage
    13V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ