  • MBR30100PTHC0G
MBR30100PTHC0G
advertisement
Manufacturer No:
MBR30100PTHC0G
HK JDW NO:
799-MBR30100PTHC0G
Package:
TO-247-3
Datasheet:
MBR30100PTHC0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBR30100PTHC0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-247-3
  • Supplier Device Package
    TO-247AD (TO-3P)
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 100V
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    30A