  • MC00625W040211K37
MC00625W040211K37
advertisement
Manufacturer No:
MC00625W040211K37
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MC00625W040211K37
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 1.37kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MC00625W040211K37
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Rated Temperature
    70°C
  • Width
    1mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.37kOhm
  • Terminal Finish
    TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    155°C