  • MC00625W040211R5
MC00625W040211R5
advertisement
Manufacturer No:
MC00625W040211R5
HK JDW NO:
3958-MC00625W040211R5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 1.5Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC00625W040211R5
    Select All
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Rated Temperature
    70°C
  • Width
    1mm