  • MC00625W04021511K
MC00625W04021511K
advertisement
Manufacturer No:
MC00625W04021511K
HK JDW NO:
3958-MC00625W04021511K
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 511kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC00625W04021511K
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    511kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Rated Temperature
    70°C
  • Width
    1mm