  • MC0063W0603115R4
MC0063W0603115R4
advertisement
Manufacturer No:
MC0063W0603115R4
HK JDW NO:
3958-MC0063W0603115R4
Package:
Datasheet:
MC0063W0603115R4
Step5Bar-code shipping tag
MC0063W0603115R4
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    15.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Width
    800μm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    1%