  • MC0125W12061430R
MC0125W12061430R
advertisement
Manufacturer No:
MC0125W12061430R
HK JDW NO:
3958-MC0125W12061430R
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 430Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC0125W12061430R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    430Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Rated Temperature
    70°C
  • Width
    1.6mm