  • MC01W0805182R5
MC01W0805182R5
advertisement
Manufacturer No:
MC01W0805182R5
HK JDW NO:
3958-MC01W0805182R5
Datasheet:
Description:
Thick Film, 82.5Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC01W0805182R5
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    82.5Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V