  • MC0201L6F1272SE
MC0201L6F1272SE
advertisement
Manufacturer No:
MC0201L6F1272SE
HK JDW NO:
3958-MC0201L6F1272SE
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR MC-SE Series, Thick Film, 12.7kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC0201L6F1272SE
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    12.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W