  • MC12FA131J-F
MC12FA131J-F
advertisement
Manufacturer No:
MC12FA131J-F
HK JDW NO:
192-MC12FA131J-F
Datasheet:
MC12FA131J-F
Purchasing and Inquiry
MC12FA131J-F Overview
The size/dimension of this module is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm in order to provide high reliability.The voltage - Rated DC of 100V needs to be provided to fully play its function.The part has a temperature coefficient of 25 ppm/°C.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
MC12FA131J-F Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FA131J-F Applications
  • Plasma generators
  • Power Amplifiers
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
MC12FA131J-F
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm