  • MC68EN360CEM25L
MC68EN360CEM25L
advertisement
Manufacturer No:
MC68EN360CEM25L
HK JDW NO:
318-MC68EN360CEM25L
Description:
0.5mm Microprocessor 240-Pin 25MHz 5V
Quantity:
In Stock : 27470
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MC68EN360CEM25L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    240
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    240
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES AT 3.3 V
  • Technology
    HCMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V