  • MC68LC302CPU20CT
MC68LC302CPU20CT
advertisement
Manufacturer No:
MC68LC302CPU20CT
HK JDW NO:
318-MC68LC302CPU20CT
Package:
LQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm 5V 16-bit Microprocessor 20MHz 5V LQFP
Quantity:
In Stock : 11933
Step5Bar-code shipping tag
MC68LC302CPU20CT
  • Package / Case
    LQFP
  • Packaging
    Bulk
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Technology
    HCMOS
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    20MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    100
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    5V